Bina Otomasyon ve Yönetim Sistemleri

Bina otomasyon sistemi, ısıtma, soğutma, havalandırma ve diğer sistemleri tek bir platformda iletişim kurmak için birbirine bağlayan hem donanım hem de yazılımdan oluşan akıllı bir sistemdir.

Teklif Alın

Hangi Sistemleri Kontrol Ediyoruz?

Klima Santralleri (AHU)

Egzoz ve Taze Hava Fanları

Sirkülasyon Pompaları

Fan ve Pompa Frekans İnverter Cihazları

Kazanlar ve Isıtma Sistemleri

Soğutma Grupları ve Sistemleri

Mekanik Oda Ekipmanları (Fan Coil, VRV, VAV)

Elektrik ve Isı Enerjisi İzleme (Enerji Analizörleri, Kalorimetre, Su Sayaçları)

Elektrik Sistemleri (Trafo, Jeneratör, Kesintisiz Güç Kaynağı)

a
qodef-fullwidth-slider

Bina Otomasyon ve Yönetim Sistemleri

Otomasyon sistemi size bir binanın operasyonel performansı hakkında önemli bilgiler sunar.

Bina otomasyon ve yönetim sistemleri insandan bağımsız olarak, önceden belirlenmiş acil durum senaryolarını çalıştırmak, talep edilen konfor koşullarını ve enerji verimliliğini sağlamak amacı ile tesis edilir.

qodef-fullwidth-slider

Bina Yönetim Sistemleri İçin HVAC Entegrasyonu

Dünya, dijital ortamlara doğru devasa adımlar atıyor.

Binalardaki toplam enerji tüketiminin% 55'inden fazlasını ısıtma ve soğutma uygulamaları oluşturmaktadır. İşlevsel bir binada kullanılan enerjiden verimli bir şekilde yararlanmanın tek yolu, bina sistemleri genelinde akıllı otomasyondur.

qodef-fullwidth-slider

Neden Bina Otomasyon Sistemi Kullanıyoruz?

Acil Durum Senaryoları, Enerji Tasarrufu, İnsan Kaynaklı Hataların Ortadan Kaldırılması

Kontrol edilen alanlarda konfor şartlarının oluşturulması: Ortam sıcaklığı, nemi, ışık şiddeti, hava kalitesinin ayarlanması Enerji Tasarrufu: Su-hava sıcaklığının, ışık şiddetinin, açma-kapama zamanlarının otomatik ayarlanması, gereksiz değişim yapılmaması, enerji sarfiyatı hesaplanması

qodef-fullwidth-slider

Mekanik Otomasyon Sistemleri

HVAC (Heating, Ventilating & Air Conditioning) sistemlerinin otomasyonu

Türkiye’de bina otomasyonu denince akla gelen ilk kalemdir. Özellikle Klima Santralleri (Air Handling Unit) ile merkezi ısıtma ve soğutma sistemlerinin düzgün, efektif ve verimli çalışması için otomatik çalışma özelliği bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bina Otomasyon Sistemleri & HVAC Entegrasyonu

Bina Isıtma ve Soğutma Sistemlerinin Kontrolünü Sağlayın

shutterstock_404505940 [Dönüştürülmüş]pngg

Bina otomasyon sistemleri, ekipman verimliliğini, kullanıcı konforunu, enerji ve işletme maliyetlerinde tasarrufları optimize eder. İster yeni bir tesis inşa ediyor olun, ister mevcut bir tesiste HVAC’ı güçlendiriyor olun, her boyut ve türdeki tesisin ihtiyaçlarına uyacak otomatik bir enerji yönetim sistemi tasarlayabilir ve kurabiliriz. Maksimum enerji verimliliği için otomatik kontrol sisteminizi doğru şekilde ayarlamak için profesyonel kontrol teknisyenlerimize güvenebilirsiniz. Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinlemek ve ardından kusursuz entegrasyona sahip özel bina otomasyon kontrol çözümleri ve sistemleri geliştirmektir.

HVAC (Heating, Ventilating & Air Conditioning) sistemlerinin otomasyonu, Türkiye’de bina otomasyonu denince akla gelen ilk kalemdir. Özellikle Klima Santralleri (Air Handling Unit) ile merkezi ısıtma ve soğutma sistemlerinin düzgün, efektif ve verimli çalışması için otomatik çalışma özelliği bir zorunluluk haline gelmiştir. Pompa, vana, fan, damper gibi farklı cihazların senaryo kapsamında sıralı ve otomatik çalışabilmesi için akıllı kontrol şarttır. Otomasyon kapsamında havalandırma ile ısıtma-soğutma cihazlarının kontrolü sağlanırken, yangın ve kullanım suyu tesisatları ile pis su cihazlarının da izleme işleri yapılmaktadır. HVAC otomasyonu, konfor ve tasarruf amaçlı olduğu kadar, temiz oda, laboratuvar, ilaç, gıda ve lojistik sanayi gibi alanlarda hem üretim hem de depolama kalitesini artırmak amacıyla da kullanılmaktadır. 

Teknolojik ürünlerinin performansını ve maliyetini nasıl optimize edeceğimiz konusunda derin bir uzmanlığa sahibiz. Otomasyon sistemlerini tasarlıyor, mühendisliğini yapıyoruz ve ardından bunları piyasadaki en modern ve en iyi ürünleri kullanarak uyguluyoruz ve bina sistemlerini otomatik merkezi kontrol ile entegre edebiliyoruz. Şirketlere, bina otomasyonu, HVAC, için ürün ve hizmetlerinin etkinliğini nasıl artıracakları ve yaşam döngüsünü nasıl uzatacakları konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Müşterilerin enerji açısından verimli HVAC ürünleri geliştirmelerine ve sürdürmelerine, değişen düzenlemelere yanıt vermelerine ve maliyeti iyileştirmek için fırsatları belirlemelerine yardımcı oluyoruz.

HVAC otomasyonu sayesinde tüm  bina sistemlerinize göz atabilir, sorunları ortaya çıkmadan önce belirleyebilir ve ardından bunları çözmek için en iyi donanıma sahip kişilere görev atayabilirsiniz. Bir binanın HVAC kontrol sistemlerinin otomatikleştirilmesi, tüm süreci kolaylaştırır işlerinizin istikrarlı bir şekilde devam etmesini kolaylaştırır. Bina otomasyon sistemlerini (BMS) ve HVAC sistem kontrollerini tasarlayarak profesyonel uygulamalar sunuyoruz.

İlham Veren Standartları Belirliyoruz.
Daha akıllı binalar tasarlamanıza olanak tanıyan farklılaştırılmış uygulamalar sağlamayı taahhüt ediyoruz. Sistem düzeyinde uzmanlığımız, geniş cihaz yelpazemiz ve referans tasarımlarımız, daha akıllı algılama, enerji verimliliği ve kablosuz bağlantı gibi yenilikçi özellikler getirmenize yardımcı olur. Bu özellikler, güvenli, verimli ve keyifli bina ortamları yaratmak için akıllı binaları izlemenize ve kontrol etmenize olanak tanır.
Projeler
Uygulama Alanları